Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

[O2FL] Parujące lampy tylne

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • #26
    Niezłe !!!!
    Poproszę o napisanie dalszego przebiegu sprawy ( mnie co prawda lampy nie parują , ale jestem ciekaw co odpowie SAP na temat gwaranta )

    Komentarz


    • #27
      Kolejna odpowiedź Pana Macieja Cieślika.
      Według mnie zdjęcia przesłane przez Partnera z Krakowa są kiepskie.


      Szanowny Panie.
      Informujemy, że zgodnie z Warunkami Gwarancji ... Gwarantem Pana
      samochodu jest Sprzedawca, dlatego też prosimy Pana o zapoznanie się z
      "Warunkami gwarancji na nowe samochody, oryginalne części zamienne i
      akcesoria ©koda Auto". Jest to czterostronicowa broszura, dołączona do
      dokumentów pokładowych samochodu. Z opracowania wskazanego wyżej, jak
      również z ustawodawstwa polskiego jasno wynika, iż stroną dla Pana jest
      Sprzedawca, czyli podmiot gospodarczy, w którym dokonał Pan zakupu
      pojazdu i to do niego powinny być kierowane Pana wszelki roszczenia. Tym
      samym, my jako Importer samochodów marki SKODA możemy wrazić swoją
      opinię dotycząca sprawy, co zostało uczynione w opisanym przez Pana
      przypadku. Dlatego też, informujemy Pana, iż Partner z Karkowa
      dostarczył nam dobrej jakości materiał fotograficzny, co pozwoliło
      odnieść się do poruszanych przez Pana kwestii. Kolejną kwestia warta
      poruszenia jest fakt, iż zakres obowiązków mojej osoby nie jest wiedzą,
      która jest upowszechnia, czy też przekazywana Klientom. Reasumując,
      informuję Pana, że moim bezpośrednim przełożonym jest Pan Piotr Rubik,
      Kierownik Zespołu Gwarancji i Opieki nad Klientem w Dziale Obsługi
      Posprzedażnej SKODA AUTO POLSKA SA (SAP), tel. 061/873-23-11.
      Z wyrazami szacunku,


      Maciej Cieślik I Gł. Specjalista ds. Opieki nad Klientem
      ©KODA AUTO POLSKA SA. | ul. Warszawska 349 | 61-060 Poznań
      telefon: +48 61 87 32 485 | mobile: 502 407 370 | fax: +48 61 87 32 470
      [email protected] | Škoda Polska - upusty, zobacz modele, akcesoria, finansowanie

      [ Dodano: Pią 20 Sie, 10 00:38 ]
      Finał sprawy:
      Lampy tylne zostały wymienione w ramach gwarancji w ASO przy ul. Kocmyrzowskiej w Krakowie.

      Jak do tego doszło?
      Złożyłem pismo do gwaranta ( sprzedawcy ) samochodu z rządaniem wymiany lamp wraz z opnią rzeczoznawcy.
      Pan kierownik ASO pozytywnie ustosunkował się do pisma.

      Komentarz


      • #28
        Ja będąc na przeglądzie 27-12-2012 zgłosiłem bardzo duże parowanie obydwu tylnych lamp. Ze wzgledu na fakt że występuje to zawsze kiedy pada deszcz, a wtedy nie padało to kazali mi przyjechać jak będą zaparowane. I dzisiaj właśnie zaparowały i odrazu pojechałem do ASO żeby sobie obejżeli ale nie było kierownika i Pan nie mógł przyjąć mojej reklamacji, bo kierownik się tym zajmuje. Oczywiście Pan próbował mi wmówić że mogą parować... ale jeśli się jedzie samochodem cały czas przez godzine z włączonym gorącym nawiewem to chyba jest cos nie tak a po takim czasie powinny już dawno odparować. Jutro zadzwonię sobie do tego ASO i umówie się z Panem Kierownikiem na wizyte, bo teraz jest bardzo dobry czas bo jest w powietrzu bardzo dużo wilgoci i fajnie paruje... Zobaczymy co z tym zrobią?

        Koledzy napiszcie czy w waszych Tourach też parują tylne lampy?.

        Jutro wrzucę foty jak zaparują

        Komentarz


        • #29
          U mnie w Tourze też delikatnie parują, ale to normalne zjawisko. Lampy nie są szczelne od strony żarówek i wilgoć będąca w samochodzie skrapla się od wewnątrz lamp (tak jak na szybach).
          Szczególnie to występuje w autach garażowanych. Mam jeszcze Octavie IIFL która parkuje na dworze i tam praktycznie to nie występuje, jak wstawię do ciepłego garażu i mało jeżdżę to lampy zaraz również parują.
          Generalnie to trzeba to olać, zima się skończy i nie będzie parowania. Wymiana lamp tu na pewno nic nie pomorze (może zaraz po wymianie będzie ok) bo wilgoć i tak będzie się tam dostawać i przy temp ujemnej będzie się skraplać, zwłaszcza jak ktoś mało jeździ.

          Komentarz


          • #30
            Rozumiem jak by parowały delikatnie ale u mnie potrafią tak zaparować że od wewnętrznej strony lampy potrafią się tworzych krople wody i są zaparowane praktycznie na całej powierzchni a to nie jest chyba normalne...???. I najlepsze jest to że one zaczynają parować wtedy kiedy na dworze pada deszcz. Teraz jak na dworze jest temp. na minusie to nic się nie dzieje.Ale jak parę dni temu kiedy padał deszcz i był mróz to były zaparowane praktycznie w całości.Bardzo dziwne...???

            Komentarz


            • #31
              Niestety tak się będzie działo, jak pada deszcz to masz wtedy dużą wilgotność. Jak dużo jeździsz samochodem ? Bo to też ma wpływ na parowanie, jak mało to w kabinie zbiera się wilgoć i potem są takie efekty. Zobacz jak parują szyby od środka gdy na dworze jest wilgotno, a jak auto mało jeździ to już wtedy jest masakra. Nic z tymi lampami nie zrobisz, wymiana też ci nic nie pomoże bo będzie to samo. Moja służbowa OII robi codziennie tak ok 100km i lampy praktycznie nie parują, a tour stoi w garażu i jak tylko wyjadę parują (niestety tour mało jeżdżony)

              Komentarz


              • #32
                Mój Tour codziennie robi około 40 km. Więc też nie jest za dużo użytkowany.

                Komentarz


                • #33
                  ja mam po prostu mam brudne w środku . chyba kurz + wilgoć się pojawiła, woda odparowała pozostał brud.
                  auto w dzień jeździ i parkuje pod chmurką, a na noc do garażu

                  ktoś próbował może umyć takie coś ? bez drastycznych kroków rozrywania klosza ? :twisted:

                  Komentarz

                  POWRÓT NA GÓRĘ
                  Pracuję...
                  X